Hírek

  HUNGARIKUMOK ÉS MEGYEI ÉRTÉKEK A DUNA-TISZA KÖZÉN

Halasi csipke, Kodály-módszer, dunai halászat, magyar pásztorkutya fajták, Izsáki házi tészta, Molnárné Kárász Rita szörpjei…csak néhány érték abból a sokszínű kínálatból, amit egyesületünk kiállításán lehet megtekinteni.

A Kamra-túra Egyesület a Duna-Tisza köze kincseiből nyitott kiállítást Kecskeméten a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székházában. Az esemény ünnepélyes megnyitójára 2019. január 17-én került sor, amely szívet melengető előadások előztek meg.

Gál László az egyesület elnöke köszöntötte a résztvevőket, felhívta a figyelmet arra a társadalmi felelősségre, amely a hungarikumok megőrzésére irányul. Kiemelte a tanyák sokszínű szerepét, értékteremtő képességét.
Köszöntőt mondott Gáspár Ferenc a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Bács-Kiskun megyei elnöke, aki elhivatottan támogatta a rendezvény megvalósulását. Elnök úr kitért arra, hogy a bemutatott értékek közt vannak nagyszerű hagyományok, amelyek összekötnek őseinkkel, életművek, amelyeknek példája, üzenete ma is hat ránk, találmányok, amelyek a múltban gyökerezve alakítják jövőnket.
Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat elnöke szerint a Homokhátság minden tekintetben meghatározza a megye életét. A környezeti viszontagságok ellenére is kimagasló az agráriumban tevékenykedők teljesítménye. Egyúttal bejelentette, hogy a Megyeháza biztosítja a következő otthont a vándorkiállításunknak.
A megyei értéktár működéséről a bizottság titkára Dr. Bankó Ágnes számolt be, akit Palik Vera a Bajai Hajómalom Egyesület, Hajómalom és Halászati Miniskanzen elnökének magával ragadó előadása követett. Elnök asszony értékmentő munkája kitűnő példát mutat arra, hogy együttműködésben milyen sikereket lehet elérni.

Az Agrárminisztérium Hungarikum Főosztálya által támogatott kiállítás ügyfélszolgálati időben április 30-ig ingyenesen tekinthető meg, ezt követően indul vándorútjára.








































































2019. január 17. -  III. Egyéb  email valakinek   Nyomtatóbarát változat   

  Kiállítás Meghívó

A Kamra-túra Homokháti Gazdák Egyesülete tisztelettel meghívja Önt a Homokhátság tanyái, agrár - és élelmiszeripari nemzeti értékeinek bemutatása című kiállítás ünnepélyes megnyitójára.

Helyszín: 6000 Kecskemét, Tatár sor 6. Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Időpont: 2019. január 17. csütörtök








2019. január 07. -  III. Egyéb  email valakinek   Nyomtatóbarát változat   

  Útmutató a szőlő-bor ágazat szabályozásához

Az Európai Unió borpiaci szabályozása az egyik legösszetettebb ágazati szabályozásnak számít. A szőlőtermeléstől kezdve, a borászati eljárásokon keresztül a forgalmazásig számos rendelet foglalkozik speciálisan a szőlő-bor termékpályával. Ezen túlmenően a közösségi szabályozást számos horizontális rendelkezés, valamit tagállami végrehajtási jogszabály is kiegészíti.



Miért fontos az útmutató?

Egy szőlőtermeléssel, bortermeléssel foglalkozó szakember számára fontos, hogy a jogszabályokkal kapcsolatban naprakész ismeretekkel rendelkezzen, és a különböző törvények, rendeletek között könnyen megtalálja a rá vonatkozó részeket. Ebben nyújthat segítséget a szőlő-bor ágazat szabályozásához készített útmutató, amely a teljes szabályozásról ad világos és áttekinthető összefoglalást. Célja, hogy gyors és pontos eligazítást adjon a szabályozást alkalmazók számára.

Legyen mindig naprakész!

Az útmutató újdonsága a korábban megjelent borjoggal foglalkozó kiadványokhoz képest az, hogy nem hagyományos könyv formájában, hanem cserélhető lapos változatban fog megjelenni, annak érdekében, hogy a jogszabályi változásokkal mindig frissíthető legyen. Így aki az útmutatót megvásárolja, annak lehetősége lesz arra, hogy a felújító csomagok segítségével mindig naprakész információval rendelkezzen a szőlő-bor ágazat szabályozásáról, változásairól.

A kötet tizenkét fejezetben foglalja össze a különböző rendelkezések tartalmát, egymásra épülésük logikáját. A fejezetek végén összefoglaló táblázat segít eligazodni az egyes szabályok között, megadva a pontos helyét, akár egy, vagy akár több jogszabály is foglalkozik az adott kérdéssel.

Az útmutatót Sztanev Bertalan szerkesztette, aki a szőlő-bor ágazat szabályozásával 2002. óta foglalkozik, és a Földművelésügyi Minisztérium osztályvezetőjeként ennek a területnek alapos ismerője. Szakmai tevékenysége során részt vett a csatlakozással összefüggő jogszabályok kidolgozásában. A 2008-ban indított Európai Uniós borpiaci reform kidolgozásakor pedig a kezdetektől részt vett az Európai Uniós és a hazai jogalkotási folyamatok harmonizációjában. Az útmutató szakmai tartalmát Dr. Brazsil Dávid, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára lektorálta.

Betekintés a kiadványba.


2018. január 12. -  III. Egyéb  email valakinek   Nyomtatóbarát változat   
Oldal:  [1] 2 3 ... 20 21 22

Hírkategóriák